Do jakich wnętrz wybrać rolety rzymskie?

rolety rzymskie z oferty Krakżal Kraków

Rolety rzymskie czy inaczej story, to doskonałe rozwiązanie dla wielbicieli elegancji oraz nowoczesności. Tego typu produkt jest zamiennikiem tradycyjnych żaluzji, stanowiących osłonę przeciwsłoneczną, a także stylowym następcą firan. Zasłony japońskie to nie tylko funkcjonalny element okienny, ale także doskonały sposób na oddzielenie poszczególnych partii pomieszczeń. Dla kogo przeznaczone są rolety rzymskie i w jakich wnętrzach sprawdzą się najlepiej?

story rzymskieRolety rzymskie stają się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych firan, czy też zasłon. Tego typu systemy panelowe stanowią połączenie funkcjonalności osłon przeciwsłonecznych oraz estetyczną aranżację wnętrza. Panele okienne zbudowane są z dużych, prostokątnych lub kwadratowych materiałów, które przymocowane są do szyny pod sufitem. Dodatkowo każdy pas tkaniny zakończony jest obciążnikami, które pozwalają na płynne i bezproblemowe prowadzenie zasłony po szynie. Każdy kawałek materiału można przesuwać w pionie lub poziomie za pomocą przymocowanego sznurka lub drążka. Prosta konstrukcja oraz eleganckie materiały pozwalają na osiągnięcie estetycznego, uporządkowanego wnętrza.

Takie rolety rzymskie, dostępne w Krakowie od: http://wolakrakzal.com.pl/produkty/story-rzymskie, stworzone są na bazie doskonałej jakości tkanin, które doskonale komponują się z wystrojem pomieszczeń. Dzięki zasłonom japońskim oddzielimy pomieszczenie od promieni światła słonecznego, ale również ocieplimy wnętrze. Tego typu zasłony będą odpowiednie nie tylko do mieszkań, ale również doskonale sprawdzą się jako elegancki dodatek do biura, hotelu, czy też gabinetu lekarskiego. Rolety rzymskie sprawdzą się idealnie jako przesłonienie odkreślonej powierzchni oraz wprowadzenie intymności, np. w gabinecie kosmetycznym.

Po rolety rzymskie chętnie sięgają również architekci, projektanci oraz wielbiciele nowoczesnych rozwiązań. Stylowość oraz wygoda pozwalają na zaprojektowanie własnego systemu zasłon typu story i dostosowanie kompozycji do indywidualnych preferencji. Pasy tkanin możemy wybierać w dowolnych barwach oraz wzorach – dzięki temu możemy stworzyć własny projekt, łącząc różne kolory lub desenie.

Co ważne, rolety rzymskie nie są przeznaczone wyłącznie do wnętrza o dużej powierzchni. To także doskonałe rozwiązanie do niewielkich mieszkań oraz kawalerek, które wymagają zastosowania ruchomej ścianki, która oddzieli poszczególne partie wnętrza. Jeśli więc chcemy odizolować wybrany kąt pokoju, czy też podzielić pomieszczenie na salon oraz część sypialną – story japońskie mogą okazać się dobrym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *