Kredyty gotówkowe popularne wśród studentów

studenci chętnie zaciągają kredyty gotówkowe

Okres studiów nieodłącznie wiąże się z wydatkami. Wynajem mieszkania, czesne za studia to tylko nie które z nich. Kredyt gotówkowy wydaję się być w tej sytuacji nie jaką koniecznością. Jednak nie każdy żak spełnia warunki niezbędne do jej uzyskania. Jakie to wymagania musi spełnić?

Student ubiegający się o pożyczkę musi mieć ukończone 25 lat. Konieczne jest dostarczenie do banku zaświadczenie o studiowaniu na danej uczelni. Co więcej, uczeń może ubiegać się o kredyt tylko w sytuacji gdy jest na jednym kierunku studiów. Dodatkowo, należy przynieść dokument potwierdzający określone dochody rodziców.

Warto podkreślić, że pożyczka może wiązać się z wysokim oprocentowaniem. Są oferty, które proponują również spłatę zapożyczenia po uzyskaniu stałej pracy i zarobków. Istnieje pewien niuans – który ze studentów ma pewność uzyskania pracy od razu po zakończeniu edukacji?

studenci chętnie zaciągają kredyty gotówkowe

Firmy prześcigają się we wprowadzaniu udogodnień dla studentów – mniej formalności i rzetelne warunki umowy. Kredyt w 10 lub 15 minut to standardowa działalność dla banków jak również dla organizacji parabankowych. I tutaj pojawiają się kolejne pytania – kto zostanie poręczycielem dla biednego studenta?

Według opinii internautów polski student traktowany jest jak osoba „niepełnosprawna”, która nie umie rozporządzać swoimi dochodami. Odwołują się do przykładu amerykańskiego gdzie kredyty są udzielane w mniej sformalizowany sposób, a co jeszcze zaskakujące – nawet na wysokie kwoty. Czy nie mają trochę racji?

Kredyt gotówkowy dla studenta, który przeznaczy gotówkę na zrealizowanie projektu mogącego przyczynić się do jego świetlanej przyszłości jest jak najbardziej korzystny i jednocześnie praktyczny. Natomiast wiecznie imprezujący żak, potrzebujący pieniędzy na kolejne uniwersyteckie szaleństwo strwoni całą sumę pieniędzy na alkohol. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi na to zagadnienie. Kredyty gotówkowe to sprawa indywidualna i tak też trzeba go rozpatrywać.

Masz problem z uzyskaniem kredytu? Doradca finansowy MonikaRytel.pl pomoże Ci uzyskać kredyt gotówkowy na terenie miasta Białystok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *