Realne koszty fotografii ślubnej

fotografia ślubna - Zakopane - IntoTheWed_PL

Fotografia ślubna to idealna pamiątka dla nowożeńców jak i dla rodziny. Jest wspaniałym prezentem ponieważ pozwala na powrót do przeszłości w dowolnej, wolnej chwili. Młode pary oprócz zdjęć z uroczystości kościelnej zamawiają tzw. plenery. Są to fotografie na tle gór i innych pięknych krajobrazów. Całościowa cena takiej usługi jest bardzo zróżnicowana. Zależy to w szczególności od tego kto wykonuje zdjęcia.

Nowożeńcy, którzy szukają taniego sposobu na zorganizowanie ślubu mogą skorzystać z oferty znajomych bądź też rodziny. W gronie uczestników może znaleźć się fotomaniak, który z przyjemnością wychwyci najważniejsze momenty podczas uroczystości. Zrobi to najpewniej za symboliczną kwotę 100 – 200 złotych. Należy podkreślić jednak, że nie na każdy ma taką możliwość, a ponadto nikomu nie polecamy takiego rozwiązania. Oczywiście oszczędzi się w taki sposób trochę pieniędzy, ale jakim kosztem?! Takie rozwiązanie spowoduje, że młoda para będzie miała małe szanse na odpowiednio dobrej jakości zdjęcia i do końca nie będzie miała pewności czy ktoś robi zdjęcia przypadkiem nie odłoży aparatu na bok w najważniejszych momentach, bądź nie zepsuje kompletnie zdjęć z najważniejszego dnia życia.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykupienie usługi u profesjonalnego i doświadczonego fotografa ślubnego!

Porządny fotograf ślubny to zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Fotograf uchwyci najważniejsze momenty podczas wesela. Jako osoba, która obraca się w tym temacie stworzy ciekawe ujęcia. Zdjęcia będą perfekcyjne pod względem ostrości i jakości. Nie trzeba się martwić czy gdzieś nie zniknął. Łatwo znajdziemy profesjonalistę w sieci, np. po wstukaniu Fotografia Ślubna Zakopane czy Fotograf Ślubny w Zakopanem. Co do wad – usługa jest zazwyczaj droga. W zależności od renomy, doświadczenia i sprzętu fotograficznego średnio zapłacimy za zdjęcia ślubne około 1200 – 2000 złotych. Istnieją pewne zniżki, ale trzeba spełnić określone warunki. Dodatkowo fotograf ślubny zostaje tylko do umówionej godziny – zazwyczaj jest to 24:00 lub 1:00 – dłużej albo nie będzie chciał albo zażąda jeszcze większej kwoty, która po prostu się nie opłaca.

fotografia ślubna - Zakopane - IntoTheWed_PLFotografia ślubna autorstwa IntoTheWed.pl

Istnieje inne rozwiązanie problemu fotografa ślubnego to pół amator pół profesjonalista. Przy odrobinie trudu i szczęścia można połączyć profesjonalistę z amatorem. Są ludzie, którzy promują swoje zdjęcia na różnych portalach społecznościowych takich jak facebook. Chętnie pokazują fotografie oraz zachęcają do skorzystania z ich oferty. Cena za zdjęcia ślubne to zazwyczaj 3-cyfrowa suma, oscylująca w okolicach 600 złotych, a nie jak w przypadku zawodowców – powyżej 1200 złotych. Jeszcze lepiej, gdy jest to osoba, którą znają uczestnicy wydarzenia. Z przyjemnością będą pozować do zdjęć i nie będą tak onieśmieleni jak w przypadku obcej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *