Wirtualne spacery podbijają rynek reklamy

wirtualne spacery po restauracji No7 - Kraków

Jednym z nowych sposobów na reklamę firm są wirtualne spacery po nich. Jeśli prowadzisz hotel, restaurację, czy ośrodek agroturystyczny, może to być wybór właśnie dla Ciebie, by błysnąć na tle konkurencji. Wśród natłoku ofert wyszukiwanych w Internecie, klient z reguły zmuszony jest wybierać konkretne miejsce na podstawie zdjęć, ale jak wiadomo nie oddają one w stu procentach tego jak dane miejsce wygląda. Niektóre z nich mogą nawet dać błędne wyobrażenie o interesującym nas miejscu, które chce odwiedzić.

wirtualne spacery po restauracji No7 - Kraków

Prezentacja poprzez wirtualne spacery

Wirtualne wycieczki to wręcz optymalny sposób na rzeczywistą prezentację konkretnego obiektu, szczególnie jeśli wygląd i wyposażenie jest jego mocnym atutem i może skłonić klienta do odwiedzin. Stosując wirtualne spacery dajemy potencjalnemu gościowi możliwość przejścia po wszelkich udostępnionych pomieszczeniach, nie tylko w przód i w tył, ale też oglądanie obrazu w każdym punkcie dookoła. Wszystko to sprawia, że może poczuć atmosferę danego miejsca i poznać je dokładnie zanim się do niego wybierze.

Jak tworzone są wirtualne wycieczki

Chcąc wprowadzić w swojej firmie możliwość odbywania wirtualnych wycieczek po niej przez klientów, musimy wpierw zarejestrować wygląd wnętrza budynku. Nie zrobimy tego jednak za pomocą zwykłej kamery, lecz potrzebne będzie urządzenie rejestrujące jednocześnie obraz we wszystkich kierunkach. Kupowanie kamery 360 stopni, dla jednorazowego wykorzystania jest jednak nieekonomiczne i jeśli nie planujemy tworzyć większej ilości spacerów, tańsze może się okazać wynajęcie profesjonalisty. Ponadto wirtualne spacery wcale nie są łatwe do wykonania, stąd efekt końcowy wykonanej na własną rękę wirtualnej wycieczki mógłby nie być satysfakcjonujący, ani dla nas ani dla naszych potencjalnych klientów.

wirtualne wycieczki po hotelu Wilga w Krakowie

Komu zlecić wykonanie wirtualnego spaceru

Osobą do której należy się zgłosić chcąc zlecić wykonanie wirtualnych spacerów jest fotograf reklamowy. Oczywiście może się zdarzyć, że nie każdy będzie świadczył tę usługę, ale większość z pewnością ma ją w swojej ofercie usługowej. Fotograf reklamowy wykona za nas nagrywanie wnętrza, a później całość zmontuje. Możemy być tutaj pewni, że wykonana przez niego usługa będzie profesjonalna i dopracowana w każdym calu, a taka właśnie powinna być każda reklama. Jeśli chodzi o Kraków to polecam wirtualne spacery od http://panoramykrakow.pl/ – są świetnej jakości i w rozsądnej cenie.

Gdzie umieścić wirtualne wycieczki

Ważne jest również gdzie nasze wirtualne wycieczki będą opublikowane i warto upewnić się o tym, przed zamówieniem usługi. W pierwszej kolejności wirtualne spacery publikowane są, jak łatwo się domyślić, na firmowych stronach www zlecających je właścicieli obiektów. Często też trafiają na stronę fotografa. Warto je szeroko udostępniać, również przez portale społecznościowe i oczywiście podpiąć pod Google Street View, czyli usługę dającą możliwość wirtualnego zwiedzania całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *