Modne meble w 2018 – co kupujemy

meble tapicerowane 2018

Jakie meble są modne w 2018 roku? Jakie kolory i dodatki do wnętrz? Przeczytaj poniższy artykuł, aby się tego dowiedzieć.

Każdy z Nas, chciałby mieć modnie urządzone wnętrza w swoim domu. Aby tak się stało, niezbędne jest śledzenie trendów wnętrzarskich i wdrażanie ich do swojego mieszkania. Choć nie zawsze…. Wiele mebli i dodatków modnych jest przez kilka sezonów a nawet przez kilka lat. A jakie meble są trendy w 2018 roku?

meble tapicerowane 2018

Meble funkcjonalne

Meble praktyczne, z duża ilością szuflad, półek i schowków wiodą zdecydowanie w tym roku prym. Stoliki kawowe z półką i szufladą, komody z dużą ilością szafek to właśnie meble, które są modne. Projektanci wnętrz stawiają na praktyczność. To zapewne ucieszy niejedną osobę, bowiem szczególnie w małych mieszkaniach, liczy się dobre zagospodarowanie i użyteczność mebli.

Wyraziste kolory

Jakie są modne kolory mebli? Szczególne meble tapicerowane istnieją w różnorakich barwach. Jakie wybrać? Obecnie „królują” takie kolory jak granat, biel, jasny szary, beżowy czy piaskowy. Barwy te są także modne w połączeniu z zimnymi kolorami, takimi jak: lawendowy róż, pomidorowa czerwień, limonka czy odcień niebieskiego. Nie należy unikać łączenia zimnych barw z ciepłymi. Takie właśnie zestawienia, są w tym roku modne. Pamiętajmy o tym podczas wyboru mebli tapicerowanych czy farby do ścian.

Wzory na meblach

Drobne wzory np. jodełka czy listki to najmodniejsze obecnie motywy na meblach tapicerowanych. Nie oznacza to jednak, iż tradycyjne, jednobarwne tkaniny o gładkiej strukturze, przestały być już trendy.  Tu za przykład można podać choćby bardzo ciekawy model New Dune. Jest to model kanapy, który ma klasyczne a jednocześnie nowoczesne kształty. Meble dostępne są oczywiście w najmodniejszych kolorach, takich jak ciemny granat, ciemna zieleń czy ciemny brąz.

Modne dodatki

Rok 2018 jest rokiem światła i przestrzeni, zatem najmodniejsze dodatki będą wykonane ze szkła. Stoły, stoliki kawowe, półki, żyrandole te wszystkie dodatki powinny wyróżniać się szklaną powierzchnią. Modne są także lustra i lustrzane lampy. Nie oszczędzajmy ich zatem w naszym domu, pamiętajmy jednak, iż nasza „ oaza” nie powinna być domem ze szkła a klimatycznym miejscem do odpoczynku, które zawiera modne elementy.

Nasz dom….

Architekci wnętrz zaznaczają, iż kierując się trendami w urządzaniu mieszkania, zawsze powinniśmy mieć na uwadze swój gust i wymagania. Obecnie modnym atrybutem jest motto: Nasz dom, Naszym miejscem do wypoczynku, dlatego też, urządzając salon czy sypialnię, zawsze powinniśmy mieć na uwadze to motto. Wybierajmy zatem praktyczne meble i kolory, które działają na nas uspokajająco i wyciszająco.

Dom ma być wszak miejscem w którym dobrze się czujemy i chętnie spędzamy w nim czas po pracy czy szkole. Nie stosujmy zatem barw które nie lubimy, a także nie kupujmy mebli, które nam się nie podobają. Stwórzmy własną „oazę” wykorzystując w tym celu, meble i dodatki są trendy. Wtedy możemy być pewni, że posiadamy atrakcyjne a jednocześnie wymarzone dla Nas lokum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *