Jak działa reklama?

filmy reklamowe od Grandfox Kraków dla Komandor

Nie ukrywając, w dzisiejszych czasach z reklamą mamy styczność na każdym kroku. Telewizja, radio, internet – wszędzie jest reklama. Filmy reklamowe mają przeróżną formę. Wyspecjalizowane agencje reklamowe codziennie obmyślają nowe kampanie reklamowe. Z każdym dniem reklama wchodzi na nowy poziom. Filmy promocyjne nowych produktów są wyreżyserowane w taki sposób, że chcemy je oglądać.

Wszystko to po części dlatego, że budżet, jaki firmy wydają na promocję jest niewyobrażalny. W większości w reklamach widzimy nie faktyczny produkt czy usługę ale doskonale wymodelowany odpowiednik. Przykładowo filmy reklamowe z żywnością sprawiają, że zawsze wygląda ona idealnie. Zastanawialiście się dlaczego filmy promocyjne są tak popularne? Trzeba zaznaczyć, że dobre filmy reklamowe potrafią zdziałać cuda i są wręcz idealną formą reklamy w dzisiejszych czasach.

filmy reklamowe od Grandfox Kraków dla KomandorFoto: Filmy reklamowe zrealizowane przez GrandFox Kraków dla Komandor

Filmy korporacyjne, czyli takie, które promują konkretną firmę to wydatki rzędu setek tysięcy złotych. W Polsce we wiodących stacjach 30 sekundowy spot reklamowy przy głównym wydaniu wiadomości jest wart około 30 tysięcy złotych. Już to widać na jaką skalę rozwinięta jest reklama.

Całe szczęście coraz rzadziej stosuje się reklamy z tak zwanym przekazem podprogowym. W tego typu spotach reklamowych słowa oraz obraz były skonstruowane w taki sposób aby wpływać na naszą podświadomość. Po obejrzeniu takiej reklamy mamy wrażenie, że powinniśmy kupić dany przedmiot czy daną usługę. Jest to jednak tylko złudzenie. Tak naprawdę wszystko to spowodowali twórcy reklam. My tylko jesteśmy jednym z milionów użytkowników, które są w ten sposób kontrolowane. W życie zaczęły wchodzić ustawy zakazujące tego typu działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *