Czym kierować się przy wyborze fotografa ślubnego?

Ślub to jedna z najważniejszych okazji w naszym życiu. Dlatego pragniemy, aby wszystko, co z nim związane, dopięte było na ostatni guzik. Chcemy mieć dobre wspomnienia, a cóż innego sprzyja lepiej wspominkom, niż dobrze wykonane fotografie?

Ufaj jedynie specjalistom

Poszukując dobrego fotografa ślubnego, odnajdziemy w internecie wiele ogłoszeń. Warto jednak dokładnie się im przyglądać, ponieważ zbyt wiele osób uważa, że posiadanie dobrej jakości sprzętu wystarczy, aby nazywać siebie profesjonalnym fotografem.

Oczywiście nie wszyscy musimy się znać na fotografii, aby ocenić, czy do czynienia mamy z kimś, kto profesjonalnie wykonuje zdjęcia ślubne. Na pewno nie ufajmy osobom, które nie chcą udostępniać swojego portfolio i zaprezentować nam dotychczas wykonane zdjęcia. Warto natomiast rozważyć współpracę z osobami, które poważnie podchodzą do swojego zawodu i posiadają stronę online lub na życzenie udostępniają swoje zdjęcia, które można np. zobaczyć na ich profilu facebookowym.

fotograf ślubny - katowice 2016

Liczy się gust

Nie decydujmy się na współpracę z fotografem, którego zdjęcia nie przemawiają do nas pod względem estetyki. Jeśli przykładowo uważamy popularne ostatnio zdjęcia na koniach za przejaw kiczu – nie decydujmy się na fotografa, który szczególnie lubi ten typ fotografii. Porozmawiajmy o swoich oczekiwaniach na temat estetyki zamawianych zdjęć i sprawdźmy, czy mamy wspólny gust z wybranym fotografem.

Nie tylko pozowane

Fotografia ślubna to jednak nie tylko tzw. książka fotograficzna czy sesja, którą młodożeńcy odbywają przeważnie już po ślubie i weselu celem uwiecznienia siebie w odświętnych strojach i z obrączkami. To także obsługa samego wesela, a także ślubu kościelnego, cywilnego i – coraz częściej – przygotowań do ślubu. Dobry fotograf, po zapoznaniu się z naszymi oczekiwaniami, nie będzie przeszkadzał w trakcie ceremonii, a jego dyskrecja nie przeszkodzi w uchwyceniu najlepszych momentów całej ceremonii i zabawy.

Każdego profesjonalnego fotografa cechuje bowiem nie tylko umiejętność technicznego operowania aparatem, ale także pewna wrażliwość, która umożliwia mu wychwytywanie sytuacji, które warte są uwiecznienia. Dzięki temu, nawet po wielu latach, powrócą do nas chwile, które były tak magiczne.

Polecamy: Fotografia ślubna Katowice FotoDziedzic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *