Wyjątkowe piękno różanych kwiatów

róże parkowe - Szkółka róż Hyżowie

Niektóre rośliny są takie piękne, że są obiektem zachwytów ludzkości już od wielu stuleci. Niektóre z nich nawet odbiły swój ślad na kartach historii, służąc jako różnego rodzaju symbole. Tego typu rośliną jest bez wątpienia róża. Występuje w różnych odmianach – róże parkowe czy róże okrywowe to jedne z najczęściej uprawianych róż w Polsce. Róże bardzo często są uznawane za ulubiony kwiat wielu osób.

To właśnie ze względu na swoją popularność oraz to, że wiele odmian róż charakteryzuje się dużą odpornością na niesprzyjające warunki środowiskowe, róże są bardzo często sadzone w różnych miejscach. W parkach na przykład, często możemy znaleźć takie: https://hyzowie.com/18-roze-parkowe – róże parkowe. Są to pięknie ukwiecone krzewy, które są w stanie rosnąć nawet do 3 metrów! Do tego są wyjątkowo niewybredne jeżeli chodzi o skład glebowy czy kapryśne pogody, co sprawia, że są w stanie przeżyć wiele mroźnych zim.

róże parkowe - Szkółka róż HyżowieNa zdjęciu: róże parkowe dostępne w Szkółce róż Hyżowie

Równie łatwe do pielęgnacji są róże okrywowe, niekiedy nazywane różami płożącymi. Nazwy wynikają z tego, że do tej grupy zaliczamy odmiany, które mają tendencje płożyć się na wszelkie strony. Na dodatek róże okrywowe rosną bardzo szybko, więc często są sadzone jako element dekoracyjny terenów miejskich.

W altanach i ogrodach często spotkać możemy róże rabatowe. Ich głównym atutem jest to, że wydają bardzo dużo kwiatów. Ich ilość, wyraziste barwy i silny aromat zapewniają głębokie wrażenia estetyczne.

Róże stanowią praktyczny i estetyczny wybór dla każdego terenu, w którym planowane jest sadzenie roślin. Każdy z całą pewnością znajdzie odmianę właśnie dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *