Wybór okien do domu jednorodzinnego

wybór okien do domu jednorodzinnego

Rozsądny wybór okien do domu jednorodzinnego to bardzo istotna kwestia. Niezależnie od tego, czy akurat remontujesz, czy też budujesz swój dom, okna, powinny spełniać konkretne standardy. Przede wszystkim, dobrze dobrane, pozwolą osiągnąć w domu odpowiednio wysoki poziom komfortu. Zarówno tego zwykłego, izolując wnętrze domu od hałasów zewnętrznych, jak i komfortu termicznego, zapewniając niski poziom strat ciepła. Nie zapominajmy jednak, iż wybór okien do domu jednorodzinnego, powinien także uwzględniać kwestię ich zabezpieczeń antywłamaniowych. Nie od dziś bowiem wiadomo, iż potencjalni złodzieje, potrafią naprawdę wyjątkowo dużo zrobić, aby dostać się do wnętrza naszego domu.

Czy wybór okien do domu jednorodzinnego jest skomplikowany?

Może nie aż tak bardzo skomplikowany, niemniej jednak wymaga od nas skupienia uwagi na najważniejszych parametrach technicznych nowych okien. Nie możemy po prostu sobie wybrać okien, które będą pasować nam rozmiarowo. To jest akurat najmniejszy problem. W tym przypadku, musimy zwrócić uwagę na trzy następujące parametry techniczne:

  • Izolacja termiczna – parametr określający poziom strat ciepła przez płaszczyznę okien. Wybór okien do domu jednorodzinnego, powinien ten parametr uwzględniać w pierwszej kolejności. Tym bardziej, iż koszty ogrzewania naszych domów stale rosną. Im więc mniej energii cieplnej stracimy przez płaszczyznę tym lepiej. Obecnie, od roku 2021, wymagania w zakresie nowo montowanych okien są już dość wysokie. Współczynnik przenikania ciepła powinien być ustalony na poziomie 0,9 W/(m2*K), co wcześniej było wymagane jedynie w budownictwie pasywnym i energooszczędnym.
  • Izolacja akustyczna – parametr określający poziom zdolności naszych okien do tłumienia hałasów pochodzenia zewnętrznego. Im lepiej będą tłumić tym lepiej dla nas. Szczególnie jeśli mamy dom tuż obok drogi, placu zabaw, czy też boiska. Dobra izolacja termiczna zapewni nam wysoki poziom komfortu w naszym domu.
  • Zabezpieczenia antywłamaniowe – w tym zakresie okna muszą być tak wykonane, aby nawet pozostawione w ramach mikrouchyłu, nie było możliwości ich otwarcia. Starsze modele okien były w tym zakresie dość podatne na różne sztuczki złodziei, którzy skutecznie potrafili takie lekko uchylone okna sforsować.

Gdzie kupić nasze nowe okna?

Sam wybór okien do domu jednorodzinnego to jednak dopiero połowa sukcesu. Musimy jeszcze znaleźć odpowiedniego dostawcę, który zagwarantuje nam ich dostarczenie na miejsce montażu a przy tym nie narzuci sobie nazbyt wysokiej marży. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na sklep Drew Dom z oknami drewnianymi i PCV z Bielska Białej. Jest to uznany na lokalnym i nie tylko rynku dostawca stolarki okiennej, u którego możemy liczyć na solidne wsparcie w procesie wyboru okien, jak również na przystępne ceny. Oczywiście nie jest to jedyny dostawca okien, niemniej jednak w okolicy Bielska Białej, ciężko będzie znaleźć lepszego dostawcę.

Podsumowanie.

Ostatecznie więc, możemy powiedzieć, iż wybór okien do domu jednorodzinnego jest procesem stosunkowo wymagającym. Jednakże, jeśli do wszystkich kwestii podejdziemy starannie, to nie powinniśmy mieć większych trudności ze znalezieniem odpowiednich okien, spełniających nasze wymagania, jak również obecnie normy w tym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *