Skuteczne pompowanie ścieków

Wybór odpowiedniej pompy do prac związanych z pompowaniem ścieków jest bardzo wymagającym zadaniem. Szczególnie jeśli chodzi o pompy mające pracować w przepompowniach ściekowych. W przypadku bowiem zwykłych, przydomowych oczyszczalni ścieków, takich problemów raczej nie będziemy mieć. Tutaj pompy będą stosunkowo proste konstrukcyjnie, bez żadnych specyficznych rozwiązań. Jeśli jednak przyjrzymy się rozwiązaniom zapewniającym skuteczne pompowanie ścieków w przypadku przepompowni oraz firm WOD-KAN, to z całą pewnością znajdziemy stosunkowo rozwiązań technologicznych, których na co dzień, w zwykłych pompach nie uświadczymy. Warto tym rozwiązaniom przyjrzeć się nieco bliżej, gdyż są one wyjątkowo ciekawy pod wieloma względami.

Skuteczne pompowanie ścieków przy pomocy pomp zatapialnych marki Flygt.

Wśród wielu różnorodnych pomp, zapewniających nam skuteczne pompowanie ścieków, obecnie wiodąca pozycję na rynku zajmują pompy marki Flygt. Wynika to przede wszystkim z bardzo dobrych parametrów technicznych, ale także ze względu na fakt zastosowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w pompach tej marki. Są to pompy zatapialne do ścieków o wysokiej jakości wykonania, dobrych parametrach wydajności i odpowiednich rozwiązaniach, zapewniających skuteczne pompowanie ścieków, nawet w bardzo trudnych warunkach.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj seria pomp z nową technologią Adaptive N. Jest to rozwiązanie rozszerzające możliwości stosowanej wcześniej technologii Flygt N. W tym przypadku mamy do czynienia z pompami, które gwarantują długookresową pracę bez zatykania się. Ma to miejsce dzięki zastosowaniu półotwartego wirnika Flygt N ze skośną krawędzią natarcia. Współpracuje on z pierścieniem wolowym ze spiralnym wyżłobieniem oraz trzpieniem naprowadzającym. Zapewnia to nam wysoko skuteczne pompowanie ścieków.

Zastosowanie pomp Flygt z technologią Adaptive N.

Pompy tego typu wykorzystywane są przede wszystkim w tych przypadkach, gdzie zachodzi konieczność długotrwałego pompowania ścieków. Na takie zastosowanie pozwala właśnie wspomniana technologia Flygt Adaptive N, które umożliwia samooczyszczanie się wirnika w trakcie pracy. Dzieje się tak wskutek unikalnego rozwiązania, osiowego unoszenia się wirnika, związanego ze zmianą stosunku siły hydrodynamicznej docisku do siły osiowej powstającej poprzez zanieczyszczenia pomiędzy wirnikiem a pierścieniem wlotowym. Skutkiem tego dochodzi do sprawnego samooczyszczenia się wirnika, co jednocześnie zmniejsza jego zużycie, oraz zużycie łożysk i uszczelnień. Ogólnie, cała technologia zapewnia nam nie tylko skuteczne pompowanie ścieków, ale jednocześnie wydłuża znacznie żywotność całej pompy, pracującej nawet w bardzo trudnych warunkach.

Jednym słowem, możemy powiedzieć, iż pompy zatapialne do ścieków z technologią Flygt Adaptive N to bardzo dobre rozwiązanie technologiczne, które pozwala nam na osiągnięcie wysokiego poziomu efektywności pracy podczas pompowania ścieków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *