Pijawki naturalną terapią

pijawka lekarska

Hirudoterapia, czyli leczenie za pomocą pijawek lekarskich to naturalny i skuteczny sposób terapii oraz wzmacniania odporności organizmu. Chociaż pijawki niosą ze sobą negatywne skojarzenia, ich zastosowanie w medycynie jest szeroko udokumentowane i obecnie poddanie się hirudoterapii jest nie tylko całkowicie bezpieczne, ale również niezwykle korzystne.

Pijawka lekarska nie ma nic wspólnego z przenoszącymi choroby pasożytami znanymi z filmów czy książek, lecz jest wyjątkowo pożytecznym zwierzęciem, którego ślina zawiera wiele prozdrowotnych enzymów. Wykorzystywane w terapii pijawki pochodzą wyłącznie z atestowanych hodowli medycznych, co gwarantuje ich nieszkodliwość i same korzyści z terapii.

Nie wszyscy wiedzą, ale hirudoterapia znana jest ludzkości od tysięcy lat i pomaga przeciwdziałać szerokiej gamie schorzeń. Zwalczanie nadciśnienia tętniczego, podwyższonego poziomu cholesterolu, cukrzycy, bólów głowy, hemoroidów owrzodzenia układu pokarmowego czy alergii to tylko niektóre ze zdrowotnych zalet stosowania pijawek lekarskich, na tym jednak ich użyteczność się nie kończy.

Co jeszcze daje stawianie pijawki? Wspomagają one leczenie przeszczepów skóry, schorzeń układu moczowego, uśmierzają ból przy zapaleniu korzonków nerwowych, rwie kulszowej, a także mają zastosowanie w leczeniu endokrynologicznym oraz chirurgii estetycznej. Bezpieczeństwo i skuteczność to największe atuty naturalnej terapii pijawkami.

Gdzie można skorzystać? Polecam tutaj: hirudoterapia – zabieg z użyciem pijawki lekarskiej w INNmed Poznań – https://innmed.pl/hirudoterapia-czyli-terapia-pijawkami-lekarskimi/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *