Marmur w wykończeniu łazienki.

marmur w wykończeniu łazienki

Decydując się na marmur w wykończeniu łazienki możemy liczyć na konkretne korzyści. Jest to kamień naturalny, charakteryzujący się trwałością odpornością na uszkodzenia jak również na działanie wody. A przecież w pomieszczeniu łazienki mamy do czynienia z dużymi ilościami wody, głównie w postaci pary wodnej. Można przyjąć więc założenie, iż marmur w wykończeniu łazienki, będzie rozwiązaniem wyjątkowo korzystnym, nie tylko ze względów stricte estetycznych. Będzie to bowiem także dobre rozwiązanie z technicznego punktu widzenia.

Czy marmur w wykończeniu łazienki jest kosztownym rozwiązaniem?

Tak samo jak w przypadku wielu innych wykończeń z zastosowaniem marmuru, trzeba pamiętać o tym, iż jest to rozwiązanie kosztowne. Orientacyjnie możemy powiedzieć, iż płytki w standardowych rozmiarach, wykonane z marmuru, będą pociągać za sobą koszt rzędu 200-300 PLN/m2. W porównaniu do klasycznej glazury, jest to koszt zdecydowanie wyższy, ale trzeba też przyznać, iż korzyści płynące z jego zastosowania są o wiele wyższe. Dlatego też, marmur w wykończeniu łazienki staje się obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem wśród wielu inwestorów.

Korzyści płynące z zastosowania marmuru do wykończenia pomieszczenia łazienki.

Tak jak już powiedzieliśmy, marmur jest materiałem naturalnym, który bardzo dobrze sprawdza się w kontakcie z wodą i parą wodną. Dzięki temu, ściany pomieszczenia są dobrze zabezpieczone przed wilgocią. Dzięki tej samej zalecie, trwalszy jest również sam marmur, bowiem wilgoć nie przedostanie się pod płyty marmurowe, gdzie znajduje się klej, który nie jest już tak bardzo odporny na działanie wilgoci.

Oczywiście musimy także podkreślić, iż marmur w wykończeniu łazienki, będzie zapewniać wyraźne podniesienie estetyki wykończenia tego pomieszczenia. Można tutaj wręcz powiedzieć, iż łazienka w marmurze to jedno z lepszych i bardziej estetycznych rozwiązań, na jakie możemy sobie pozwolić. Do wyboru mamy wiele gatunków i odmian marmurów. Niektóre będą całkiem gładki kolorystycznie, inne z charakterystycznym, marmurowym deseniem.

Trzeba tutaj także zwrócić uwagę na doskonałą przewodność cieplną marmuru. Dzięki tej zalecie, bezproblemowo możemy wykonać w łazience ogrzewanie podłogowe i ścienne, co podniesie komfort korzystać z pomieszczenia. Ciepłe podłogi i ściany będą bardzo przyjemnym rozwiązaniem podczas korzystania z pomieszczenia łazienki. Zyskamy wiec przede wszystkim na komforcie korzystania z pomieszczeń łazienkowych.

Podsumowanie.

Możemy więc powiedzieć, iż marmur w wykończeniu łazienki jest materiałem bardzo dobrym i korzystnym. Koszty realizacji tego typu rozwiązań, są co prawda stosunkowo wysokie, niemniej jednak korzyści z niego płynące w pełni rekompensują tę wadę. Warto więc przeanalizować swoje możliwości finansowe podczas budowy czy też remontu. Może się bowiem okazać, iż marmur w wykończeniu łazienki jest na wyciągnięcie ręki, a korzyści płynące z tego rozwiązania będą przeogromne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *