Apteczka w miejscu pracy

apteczka pierwszej pomocy - szkolenia bhp online

Wielu z nas nie zwraca na takie, wydawać by się mogło, drobiazgi jak apteczka. Jednak nie zapominajmy, że apteczka jest bardzo ważna i niezbędna w razie jakiegokolwiek wypadku w zakładzie pracy. Jej brak w miejscu pracy powoduje, że na właściciela firmy nakładana jest kara.

apteczka pierwszej pomocy - szkolenia bhp online

Wielu pracodawców wychodzi z założenia, że skoro apteczka jest obowiązkowa, to powieszą ją na ścianie. Podchodzą do tego skoro trzeba, to zrobimy. Nie zastanawiając się jednak, co powinno się w niej znaleźć, gdzie apteczka powinna być umiejscowiona i jak powinna wyglądać. Czy są jakieś przepisy regulujące wygląd apteczki?

Oczywiście, że tak. Zgodnie z paragrafem czterdziestym czwartym ogólnych przepisów bhp, apteczka musi być oznaczona białym krzyżem na zielonym tle. Nie można, więc stosować apteczek z czerwonym tłem i białym krzyżem, co czasami możemy spotkać w firmach. Nie jest natomiast powiedziane, że apteczka musi się znaleźć w specjalnej skrzynce. Możemy ją śmiało włożyć do jakiejś szafki czy szuflady. Musi być jednak ona w sposób widoczny oznaczona.

Nie może także zabraknąć przy apteczce instrukcji pierwszej pomocy. Co w razie poważniejszego wypadku może pozwolić na uratowanie czyjegoś życia. Skład apteczki musi zostać zatwierdzony przez lekarza medycyny pracy (nie może to być lekarz rodzinny czy jakikolwiek inny lekarz). W zależności od charakteru działalności danego przedsiębiorstwa i ryzyka z jakim wiąże się praca na jego obszarze, różna będzie zawartość tejże apteczki.

Jeśli jesteśmy przedsiębiorcami i poważnie traktujemy naszych pracowników, to warto pomyśleć o zapewnieniu im odpowiednich warunków bezpiecznej pracy dzięki zakupieniu odpowiedniej apteczki. Równie ważne jest aby pracownicy regularnie odbywali szkolenia bhp mogące się odbywać również online. Każdy powinien mieć zapewnione bezpieczeństwo pracy, a nawet szkolenia bhp online dostarczą nam odpowiedniej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa pracy na naszym stanowisku.

Polecam: szkolenia BHP online – http://este-secura.pl/szkolenia-bhp-online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *